Uwolnij się od Facebooka! - Kill News Feed


Pogadajmy tak szczerze: ile czasu spędzasz scrollując swoją tablicę na fejsie? Godzinę? Dwie? Osiem? Jeśli czujesz, że masz problem z marnowaniem czasu na Facebooku i chciałbyś odzyskać kilka godzin dziennie, to narzędzie jest dla ciebie!

Bez względu na to czy używamy go do pracy czy po prostu śledzimy wirtualne życie sąsiadki z czwartego, Facebook najnormalniej w świecie wciąga. Pojawiające się na tablicy coraz to nowsze posty z wielką siłą przekonują, że warto zobaczyć jeszcze tylko ten jeden filmik i już na pewno ostatni artykuł. Taaa, ostatni…

U mnie kilka dni temu rzeczywiście był ostatni, bo włączyłam Kill News Feed, czyli rozszerzenie do przeglądarki Chrome, dzięki któremu moja tablica jest całkowicie pusta, pozbawiona jakichkolwiek postów moich znajomych czy zalajkowanych stron.

Widok z Chrome Web Store


Widok na tablicę Facebooka po włączeniu Kill News Feed

Kill News Feed pozwala przy tym na normalną pracę, bo wszystkie funkcje Facebooka działają jak należy. Jeśli wejdę w czyjś profil, to oczywiście widzę wszystko, co ta osoba udostępniła na swojej tablicy, mogę odczytywać i pisać wiadomości, przychodzą powiadomienia, tylko nie rozprasza i nie kusi mnie moja tablica. Poza tym, Kill News Feed można dowolnie włączać i wyłączać w każdej chwili.

Wszystko pięknie, tylko jest jeden problem: rozszerzenie nie działa na urządzeniach mobilnych, więc fejs nadal będzie spozierał na swojego użytkownika z telefonu i tabletu.

Korzystasz z Kill News Feed? A może z czegoś podobnego? A może wiesz jak zablokować widoczność postów na smartfonie? Podziel się koniecznie w komentarzu!

Rozszerzenie na Mozilla Firefox znajdziesz tu: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/kill-fb-feed/

Rozszerzenie na Safari znajdziesz tu: http://antonosika.github.io/newsfeed-eradicator/4 komentarze:

 1. Kiedyś strasznie długo przesiadywałam na facebooku, teraz nie mam na to czasu chyba że max 1h przed snem. Uważam, że takie rozszerzenie jest to super rozwiązanie. Niech jeszcze zrobią takie cudo na urządzeniach mobilnych, bo wydaje mi się, że to na nich spędzamy więcej czasu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak! A może już takowe ktoś znalazł i podzieli się w komentarzu :) Dobrze, by było :)

   Usuń
 2. Przyznaję się bez bicia, jestem już uzależniona. Mam nawyk skrolowania, i lubię to. Wkurza mnie to strasznie, gdy mijam bezsensowne posty. A jak mam mnóstwo wolnego czasu, i przedawkuję FB, to stwierdzam, że internety to nuda. I wtedy kocham jeszcze bardziej insta, które też juz powoli schodzi na psy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super, że jesteś tego świadoma i nie boisz się przyznać!

   Usuń

Jeśli dowiedziałeś się czegoś nowego po przeczytaniu tego posta, jesteś wzruszony, wkurzony, szczęśliwy, Twoje życie diametralnie się zmieniło lub znalazłeś jakiś błąd językowy, napisz mi o tym w komentarzu. Tylko tak, wiesz, kulturalnie, bez chamstwa i hejtu. Dzięki!